بلاگ

خواص گوشت کبک برای زن باردار کدام است؟

خواص گوشت کبک برای زن باردار کدام است؟ 1

 

در این مقاله می خواهیم به بررسی خواص گوشت کبک برای زن باردار بپردازیم:

کبک نوعی پرنده حلال گوشت است که هم تخم و هم گوشت آن مورد مصرف قرار می گیرد که هر کدام از آن ها به نوبه خود دارای خواص زیادی هستند. گوشت کبک در زمره گوشت های نرم و لطیف قرار دارد از این رو هضم آن راحت بوده و موجب ایجاد مواد زائد در بدن نیز نمی شود، از خواص مهم این گوشت می توان به تقویت و افزایش خون سازی در بدن اشاره کرد.

 

خواص گوشت کبک برای زن باردار کدام است؟

 • اغلب خانم ها در دوران بارداری دچار حالت تهوع و استفراغ می شوند که شدت این حالت در زنان مختلف با هم فرق دارد از نظر پزشکی و علمی ایجاد تهوع و استفراغ ناشی از ضعیف بودن معده- افزایش رطوبت گوارشی- ضعف در هضم مواد غذایی- ضعیف شدن عملکرد کبد و برگشت حجم زیادی از مواد زائد به معده می باشد، این دسته از خانم ها می توانند با مصرف گوشت کبک و قرار دادن آن در رژیم غذایی خود، میزان تهوع و استفراغ را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.
 • جنین برای این که بتواند رشد مناسبی داشته باشد به مواد غذایی لطیف و خون کافی نیاز دارد از این رو خانم های باردار می توانند با قرار دادن مصرف گوشت کبک در رژیم غذایی خود به سلامت و رشد جنین کمک کنند.

 

خواص گوشت کبک برای زن باردار کدام است؟ 2

 • یکی دیگر از خواص گوشت کبک برای زن باردار تنظیم فعالیت صحیح کلیه ها و دفع سموم بدن است زیرا این ماده مفید غذایی اسید اوریک کمتری تولید می کند.
 • گوشت کبک سرشار از پروتئین- لیزین- کلسیم- متیونین و اسیدهای امینه است که مصرف آن برای تقویت هوش جنین و از بین رفتن درد مفصل در زنان باردار توصیه می شود.
 • زنان بارداری که از بی خوابی رنج می برند می توانند به راحتی با قرار دادن مصرف روزانه گوشت کبک در برنامه غذایی خود این مشکل را درمان کنند زیرا ممکن است یکی از علل بی خوابی در این زنان کمبود پروتوین باشد که لازم است بدانید این ماده غذایی سرشار از پروتئین با درصد چربی بسیارکمی می باشد.
 • زنان باردار معمولا دچار حالت ضعف بدن می شوند و این امر در اکثریت زنان باردار وجود دارد، مصرف گوشت کبک به دلیل این که می تواند فسفر- منیزیم- آهن و گوگرد بدن را تامین کند موجب درمان و برطرف نمودن این حالت می شود و این مورد نیز یکی دیگر از خواص گوشت برای زن باردار محسوب می شود.
 • خانم های بارداری که از فشار خون بالا رنج می برند و پزشک انها را از خورددن گوشت قرمز منع کرده است می توانند گوشت کبک را جایگزین گوشت قرمز کنند زیرا میزان چربی و کلسترول در گوشت کبک بسیار پایین بوده و به دلیل این که سرشار از پتاسیم است مصرف آن برای افرادی که فشار خون بالایی دارند هیچگونه مشکلی ایجاد نمی کند.
 • هر صد گرم گوشت کبک حاوی 2/4 گرم چربی- 1 الی 1/5 گرم مواد معدنی و 27/5 گرم آلبومین می باشد که وجود این مواد معدنی به میزان زیاد در گوشت کبک نشان از ارزش غذایی بالای آن می باشد.
 • املاح معدنی که در گوشت کبک وجود دارد جذب بدن می گردد از این رو مواد مورد نیاز سلول ها تامین می شود از این رو پزشکان مصرف آن را به زنان باردار توصیه می کنند.
 • خانم های بارداری که معده ضعیفی دارند و می بایست در مصرف مواد خوارکی به سردی و گرمی آن ها توجه کنند می توانند به راحتی گوشت کبک مصرف کنند زیرا این ماده غذایی به دلیل نرمی و لطیف بودن توجه چندانی به سردی و گرمی آن نمی شود.

خواص گوشت کبک برای زن باردار کدام است؟ 3

توصیه هایی در مورد مصرف گوشت کبک

 • گوشت کبک را می توانید در بسته بندی هایی که بر روی آن تاریخ مصرف و مجوز بهداشت قید شده است خریداری کنید و می بایست بعد از خرید آن را فورا به مصرف برسانید.
 • گوشت خام کبک را می توانید به مدت 3 ماه در فریزر نگهداری کنید ولی بعد از پخته شدن نباید بیش از 3 روز در یخچال نگهداری شود.
 • گوشت کبکی را که تازه شکار شده بعد از ذبح فورا استفاده کنید، گوشت کبک به دلیل نرم و لطیف بودن مدت زمان زیادی برای پخت نیاز ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *