بلاگ

خواص زرده تخم مرغ برای کودکان

در این مقاله میخواهیم به خواص تخم مرغ به خصوص خواص زرده تخم مرغ برای کودکان بپردازیم. تخم مرغ از جمله منابعی است که سر شار از :ویتامین، پروتئین، سدیم، آهن ،سلنیوم، کلسیم و پتاسیم می باشد. همانطور که اکثرا می دانیم خوردن روزی یک عدد تخم مرغ برای کودکان و نوجوانان به ویژه کودکانی که به تازگی راه رفتن را یاد گرفته اند و یا شروع به غذا خوردن کرده اند بسیار ضروری است.

تخم مرغ یک منبع غذایی کامل برای کودکانی است که به تازگی از شیر مادر گرفته شدع اند زیرا تمامی مواد مورد نیاز بدن کودک را فراهم میکند.

خواص زرده تخم مرغ برای کودکان

حال به خواص زرده تخم مرغ برای کودکان می پردازیم:

علاوه بر موارد ذکر شده در متن بالا تخم مرغ حاوی ویتامین ای ،ویتامین طبیعی دی، ب ۱۲ ، کولین و مقداری کلسترول است. با اینکه حاوی کلسترول می باشد اما بر روی فشار خون هیچ گونه تاثیری ندارد. مصرف تخم مرغ باعث کاهش ریسک به بیماری ها ی قلبی و سرطان می شود.

تخم مرغ حاوی آنتی اکسیدان هایی است که بسیار برای سلامت چشم مفید هستند پس اگر به سلامتی چشمانتان اهمیت می دهید و یا به تازگی هر گونه عمل چشم انجام داده اید برای بهبود سریعتر خوردن تخم مرغ را پیشنهاد می دهیم .

اگر می خواهید رژیم بگیرید پیشنهاد ما به شما این است که تخم مرغ را در برنامه های خود قرار دهید چرا که تخم مرغ باعث احساس سیری در شما می شود و چاق کننده نیست

 

حال به تفکیک و بصورت جدا خواص زرده تخم مرغ برای کودکان بیان می کنیم و سپس به سراغ خواص سفیده آن می رویم :

ارزش غذایی زرده تخم مرغ بسیار بیشتر از سفیده تخم مرغ می باشد و جز بهترین خوراکی های حاوی پروتئین است. هر زرده تخم دارای هفت ویتامین می باشد که شامل : ویتامین ای ، ویتامین دی، ویتامین آ ، ب دوازده و ب ۶ و ب و در آخر کا .

مقدار پروتئین موجود در هر زرده تخم مرغ حدود ۲ گرم است .

زرده تخم مرغ از معدود خوراکی هایی است که اگر بیش از حد حرارت نبیند و سفت نشود به هر مدل که خورده و مصرف شود ویتامین و پروتئین خود را جذب بدن کودکان می کند. به راحتی در بدن کودکان هضم میشود و به سرعت هم جذب بدن خواهد شد.

کودکانی که خیلی بازی های کامپیوتری انجام می دهند بهتر است روزانه یک تخم مرغ و به خصوص زرده تخم مرغ مصرف کنند چرا که از ضعف بدن کودکان جلوگیری می کند. بالای ۹۰درصد خواص تخم مرغ در زرده است و تنها درشد کمی از خواص در سفیده می باشد. در رشد استخوان ها ،هوش و عملکرد مغز کودکان و نوزادان تاثیر زیادی دارد.

خواص زرده تخم مرغ برای کودکان

خواص سفیده تخم مرغ:

پروتئین سفیده تخم مرغ  به راحتی و بسیار سریع جذب ماهیچه های بدن می شود بنابراین به ورزشکاران و بدنسازان توصیه میکنیم از سفیده تخم مرغ در رژیم غذایی خود استفاده کنند. سفیده تخم مرغ تشکیل شده از حدود۹۰درصد  آب و باقیمانده پروتیین است.

می توان گفت سفیده تخم مرغ نسبت به کل تخم مرغ حدود ۶۰درصد از پروتئین را به خود اختصاص داده است و جز موادهای خوراکی کم کالری با پروتیین زیاد است و از آنجا که پروتیین باعث افزایش حس سیری می شود برای گنجانده شدن در رژیم لاغری بسیار مفید است زیرا هم پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می کند و هم کالری کمتری نسبت به بقیه موادهای خوراکی دارد و هم باعث احساس سیری در بدن می شود.

سفیده تخم مرغ نسبت به زرده تخم مرغ از چربی بسیار کم و فاقد کلسترول تشکیل شده است .

درست است که مصرف سفیده تخم مرغ  برای اکثر افراد بدون مشکل و بی خطر است اما ممکن است که سیستم ایمنی بدن کودکان یک پروتئین موجود در سفیده را مضر برای بدن شناسایی کند اینجاست که بدن کودکان واکنش نشان می دهد که به عبارتی به آن آلرژی می گویند و به صورت کهیر،آب ریزش بینی و چشم ، تورم و باد کردن برخی قسمت های بدن و یا مشکلات گوارشی مانند حال تهوع خود را نشان دهد.

در آخر می توان گفت که خواص زرده تخم مرغ برای کودکان مقداری بیشتر از سفیده تخم مرغ است و بهتر است کودک یا تخم مرغ را به طور کامل  میل کند و یا تنها زرده تخم مرغ .

خواص زرده تخم مرغ برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *