بلاگ

آیا گوشت بلدرچین برای درمان سرطان مفید است؟

آیا گوشت بلدرچین برای درمان سرطان مفید است؟ 1

گوشت بلدرچین منبع بسیار ارزشمند از فسفر- کلسیم- مس- تیامین- ریبولافین- نیاسین- ویتامین B6- آهن- سلنیوم- روی و… است که در پیشگیری و درمان انواع سرطان ها می تواند مفید باشد. متخصصان درتمام نقاط دنیا برای افرادی که در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند و این که ازا ین بیماری رنج می برند برای ترمیم سلول های از دست رفته ناشی از سرطان، مصرف گوشت بلدرچین را توصیه می کنند.

 

در این مقاله می خواهیم به بررسی خواص گوشت بلدرچین برای سرطان  بپردازیم برای کسب اطلاعات مفید در این زمینه تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

آیا گوشت بلدرچین برای درمان سرطان مفید است؟

بیمارانی که از سرطان رنج می برند و یا این که به دلیل این بیماری تحت شیمی درمانی قرار گرفته اند می بایست مواد غذایی را مصرف کنند که بتواند در بازگشت سلامتی ان ها تاثیرگذار باشد، در واقع مواد غذایی مصرفی این دسته از بیماران می بایست جنبه دارویی نیز داشته باشد، مصرف مواد غذایی خوب علاوه بر سلامت جسمی می تواند بر سلامت روحی و احساسی آن ها نیز تا حد بسیار زیادی تاثیر بگذارد.

  • فسفر و کلسیم موجود در گوشت بلدرچین برای تقویت استخوان های افراد سرطانی مفید می باشد و موجب قوی شدن استخوان های این بیماران می شود، یکی از مواد ضروری که می بایست حتما به بدن بیماران مبتلا به سرطان برسد منیزیم است از این رو پزشکان مصرف گوشت بلدرچین برای سرطان را تجویز می کنند.آیا گوشت بلدرچین برای درمان سرطان مفید است؟ 2
  • یکی دیگر از خواص گوشت بلدرچین برای سرطان پروتئین است همانگونه که می دانید گوشت بلدرچین 5 الی 10 درصد بیش از سایر طیور و نشخوارکنندگان حاوی پروتئین بوده از این رو می توان آن را یکی از بهترین غذاها برای بیماران سرطانی به شمار آورد و می بایست حتما در رژیم غذایی این بیماران به منظور ممانعت از خستگی های مفرط ناشی از بیماری گنجانده شود.

گوشت بلدرچین علاوه بر این که منبع عالی از پروتئین حیوانی بوده در زمره مواد غذایی کم چرب نیز قرار دارد و هضم آن به صورت پخته و یا کبابی برای این بیماران راحت است.

زیرا بیماران سرطانی به دلیل مصرف برخی داروها و شیمی درمانی معده شان حساس می شود و نمی توانند گوشت قرمز را که منبع دیگری از پروتئین است مصرف کنند زیرا هضم آن برایشان سنگین بوده و موجب التهاب می شود.

 

  • بیماران سرطانی ممکن است به دلیل اثرات شیمی درمانی و ضعف روحی بر اثر این بیماری دچار ضعف اعصاب و ناراحتی های روانی نیز شوند گوشت بلدرچین دارای خاصیت آرام بخشی بوده و برای درمان بی خوابی بسیار مفید می باشد و می تواند موجب بازیابی سلامتی و شادابی روحی و جسمی آنان شود.آیا گوشت بلدرچین برای درمان سرطان مفید است؟ 3
  • سلول های بسیار زیادی بر اثر بیماری سرطان در بدن از بین می روند برای ساخت سلول های جدید بدن نیاز به ویتامین B12 و امگا3 دارد گوشت بلدرچین از این نظر نیز می تواند برای سرطان مفید واقع شود زیرا گوشت این پرنده کوچک حاوی B12 بوده و تخم آن نیز منبع بسیار ارزشمند از امگا 3 است.
  • بیماران مبتلا به سرطان سیستم دفاعی بذنشان بسیار ضعیف می شود از این رو برای این که بتوانند با این بیمار مبارزه کنند می بایست سعی در تقویت سیستم ایمنی بدنشان داشته باشند، این بیماران می توانند با مصرف گوشت بلدرچین و بهره مند شدن از ترکیبات مغذی در این فراورده مهم گوشتی سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند و از این طریق بدن قادر ایت با بیماری سرطان مبارزه کند، همچنین با تقویت سیستم ایمنی، باکتری ها و انگل هایی که ممکن است به دلیل بیماری سرطان وارد بدن شده باشند را به راحتی سرکوب کرد.
  • از دیگر مشکلاتی که بیماران سرطانی ممکن است با آن روبرو شوند از دست دادن انرژی بدن است این بیماران معمولا بر اثر کمبود انرژی دچار حالت بیحالی و خستگی می شوند که دلیل این امر کمبود ویتامین B2 در بدن است، لازم است که بدانید گوشت بلدرچین حاوی این ویتامین بودن و می تواند با تامین ویتامین B2 مورد نیاز بدن به راحتی کربوهیدرات ها را به قند تبدیل کند و از این طریق انرژی مورد نیاز بدن این بیماران با مصرف این ماده غذایی تامین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *