بلاگ

آیا در مورد خواص بی‌نظیر آب مرغ برای کودکان می‌دانید؟

در این مقاله با بررسی خواص آب مرغ برای کودکان با شما همراه هستیم. کودکان برای ما بسیار عزیز هستند و ما می‌خواهیم که همیشه سلامت باشند. کودکی مرحله حساسی از زندگی است که در طی آن بدن رشد می‌کند و نیاز به موادی غذایی کامل و کافی دارد. وظیفه تامین این مواد غذایی به عهده بزرگسالان و والدین آن‌ها است تا اجزای مختلف بدن آن‌ها دچار مشکل نشوند و کودک روند رشد خود را به خوبی طی کند. این کار تاثیر مستقیمی در سلامت کلی بدن کودکان دارد که نباید از آن غافل شد. مواد غذایی زیادی هستند که می‌تواند بخش زیادی از این نیازهای بدن کودکان را تامین کنند. در این میان خواص آب مرغ برای کودکان را نباید فراموش کرد.

آیا در مورد خواص بی‌نظیر آب مرغ برای کودکان می‌دانید؟ 1

بهترین روش برای پخت مرغ

در میان روش‌هایی که برای پختن غذا وجود دارد، بخارپز و آب‌پز کردن بهترین راه است. با این روش‌ها غذا خاصیت خود را از دست نمی دهد و مواد مغذی موجود در آن از بین نمی‌رود. علاوه بر این سرخ کردن و یا کباب کردن غذا باعث ایجاد مضراتی در آن‌ها می‌شود. در روش سرخ کردن به دلیل استفاده از روغن مضرات چربی با آن همراه می‌شود. در روش کباب کردن حرارت مستقیمی که به غذا وارد می‌شود، بخشی از مواد غذایی موجود در آن مانند ویتامین‌ها را از بین می‌برد. یکی از خطراتی که این روش‌ها دارند، این است که احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند.

با آب پز کردن مواد غذایی مانند مرغ، خواص موجود در آن‌ها به آبی که درون آن قرار دارند نیز وارد می‌شود و در واقع با اینکار عصاره آن مواد غذایی گرفته می‌شود. به همین دلیل است که برای این که از خواص مرغ بهره ببریم، می‌توانیم آب مرغ را برای خود و کودکان خود استفاده کنیم. برای این کار می‌توانیم در غذاهایی مانند سوپ و دیگر غذاهای آب پز، یک تکه مرغ قرار دهیم تا خواص آن از طریق آب وارد غذا شود. علاوه بر این می‌توان عصاره مرغ را گرفته و به صورت جداگانه یا همراه با غذاهای دیگر مصرف کرد.

خواص مرغ

مرغ دارای مواد غذایی فراوانی است که برای کودکانی که در سن رشد هستند، بسیار مفید است. یکی از این خواص وجود پروتئین‌های کم چرب است که پروتئین یکی از نیازهای اساسی بدن برای رشد و حفظ سلامت است. وقتی که مرغ را در آب می‌پزیم مقدار پروتئین موجود در آن فشرده شده و افزایش می‌یابد که به دنبال آن در آب مرغ نیز مقدار زیادی پروتئین خواهد بود. این پروتیئن یکی از خواص آب مرغ برای کودکان است که برای رشد آن‌ها بسیار مفید است. در هنگام رشد کودک عضلات او نیز رشد می‌کنند که برای این فرآیند نیاز به پروتئین است که می‌توانند آن را از مرغ و آب آن دریافت کنند. علاوه بر این، این پروتئین نسبت به پروتئین‌های گیاهی با بدن انسان سازگارتر است و به راحتی هضم و جذب بدن می‌شود.

مواد غذایی بعدی که با خوردن آب مرغ برای کودکان تامین می‌شود، آهن خون است. آهن یک ماده ضروری برای رشد گلوبول‌های قرمز است که در طول روند رشد کودک، بدن به این ماده بسیار نیاز خواهد داشت. کودکان بسیاری دچار مشکل کم خونی هستند که از کمبود آهن ناشی می‌شود. برای حل این مشکل استفاده از آب مرغ بسیار مفید است. علاوه بر این پتاسیم موجود در مرغ باعث می‌شود که رگ‌های خونی کودکان در شرایط مناسبی قرار داشته باشد.

آیا در مورد خواص بی‌نظیر آب مرغ برای کودکان می‌دانید؟ 2

یکی دیگر از خواص آب مرغ برای کودکان وجود کلسیم فروان در آن است. همانطور که می‌دانیم در هنگام رشد بدن کودکان استخوان‌های آن‌ها در سراسر بدنشان نیز رشد می‌کند که در صورتی که مواد غذایی لازم به آن‌ها نرسد، این استخوان‌ها ضعیف بوده و در نتیجه ساختمان و اسکلت بدن ضعیف می‌شود. استخوان‌ها برای رشد خود به کلسیم و فسفر نیاز دارند که مرغ سرشار از این دو مواد غذایی است.

خواص دیگر آب مرغ برای کودکان وجود فراوان ویتامین‌های A و B12 و C می‌باشد که برای بهبود روند رشد مغز آن‌ها لازم و مفید است. همچنین در آب مرغ مواد غذایی دیگری نیز وجود دارد که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

آیا در مورد خواص بی‌نظیر آب مرغ برای کودکان می‌دانید؟ 3

خواص آب پای مرغ برای کودکان

پای مرغ یکی از قسمت‌های مرغ است که خواص بسیاری در آن قرار دارد. مواد غذایی مانند ویتامین‌ها و پروتئین‌هایی که ذکر کردیم، در پای مرغ به صورت فروان وجود دارند. همچنین پای مرغ سرشار از کلسیم و فسفر است. از آن‌جا که شاید بسیاری از کودکان دوست نداشته پای مرغ را بخورند، می‌توانیم آب آن را به کودکان خود بدهیم. برای این کار چند عدد پای مرغ را در آب قرار داده و اجازه دهید بجوشد تا آب آن غلیظ شود. سپس آن را از صافی رد کرده و عصاره پای مرغ را بگیرید.

این آب پس از سرد شدن حالت ژله‌ای به خود می‌گیرد که می‌توانید آن را در قطعات کوچک‌تر برش زده و در فریزر نگهداری کنید. سپس در هر غذایی که خواستید یک تکه از این عصاره قوی را بندازید و از خواص آب پای مرغ برای کودکان و خودتان بهره ببرید. آب پای مرغ به این دلیل که سرشار از کلسیم است، برای درمان مواردی مانند آرتروز در بزرگسالان و پوکی استخوان در کودکان و بزرگسالان بسیار مفید است. همچنین می‌توان از آن در روند درمان شکستگی استخوان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *